Директор Інституту

Вожегова Раїса Анатоліївна

 Вожегова Раїса Анатоліївна – доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент НААН України, Заслужений діяч науки і техніки України. 
 
 
  Згідно Наказу Президії НААН України від 30 червня 2010 року Раїса Анатоліївна очолює Інститут зрошуваного землеробства НААН.

   Вожегова Р.А. призначена керівником Центру наукового забезпечення АПВ Херсонської області.

У листопаді 2016 р. обрана членом-кореспондентом Національної академії аграрних наук України.

   Вона є головою Вченої ради Інституту зрошуваного землеробства НААН, членом комітету з економічних реформ Херсонської обласної державної адміністрації.
   Автор 12 сортів рису та 7 сортів пшениці озимої, з яких 9 сортів рису та 3 сорти пшениці озимої занесені до Державного Реєстру сортів рослин України.
   Опублікувала понад 600 наукових праць, з яких 46 монографій, 8 навчальних посібників, 68 методичних рекомендацій, 39 авторських свідоцтв та  патентів.  
  Раїса Анатоліївна Вожегова приймає активну участь у підготовці наукових кадрів. Займає посаду професора кафедри рослинництва, генетики, селекції та насінництва Херсонського державного аграрного університету, де веде курси рослинництва. Вона має власну наукову школу. Під її керівництвом 10 аспірантів успішно захистили кандидатські дисертаційні роботи. На теперішній час 6 продовжують навчання в аспірантурі.
  Рішенням Атестаційної колегії від 10.10.2013 р. (протокол 7/01-П) присвоєно вчене звання професора за спеціальністю 06.01.02 – Сільськогосподарські меліорації.
  За плідну наукову діяльність, високий професіоналізм, вагомий внесок у розробку та впровадження у сільськогосподарське виробництво нових розробок та наукових досягнень у формуванні національних рослинних сортових ресурсів нагороджена: Почесною грамотою Міністерства аграрної політики України, Почесною грамотою та відзнакою Президії Української академії аграрних наук, Почесними грамотами Херсонської обласної державної адміністрації, Херсонської обласної ради, Почесною грамотою Українського інституту експертизи сортів рослин, а також грамотами Головного управління агропромислового розвитку Херсонської області, Обласного управління водних ресурсів, Херсонського міського голови, Державного управління охорони навколишнього природнього середовища в Херсонській області та інші.
  Також Вожегова Р.А. нагороджена дипломами за участь у загальнодержавних проектах: "Агропромисловий комплекс України: сьогодення і майбутнє – 2011" в номінації "Лідер галузі - 2011" та "Україна аграрна: Лідер галузі"; переможець у номінації "Материнська гордість" проект "Жінка-мати – Берегиня роду".
   13 жовтня 2017 р. відзначена медаллю "Патріот Херсонщини".
   Указом Президента України № 500 від 24 серпня 2012 року Раїсі Анатоліївні Вожеговій присвоєно почесне звання "Заслужений діяч науки і техніки України".
   За вагомий особистий внесок у впровадження науково-обґрунтованих систем землеробства півдня України, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм Раїсу Анатоліївну нагороджено Почесною грамотою і медаллю Верховної Ради України (розпорядження Голови Верховної Ради України № 642 від 30 вересня 2014 р.). 
   За вагомий особистий внесок у забезпечення розвитку вітчизняної науки, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм директор Інституту зрошуваного землеробства НААН нагороджена Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (№ 26034 від 19.08.2015 р.). 

           Gramota KMUPochesna_gramota_Verhovnoyi_Rady_UkrayinyPochesna_gramota_Verhovnoyi_Rady_UkrayinyMedal_Verhovnoyi_Rady_Ukrayiny