НОВИНИ / NEWS

23.08.2017

День поля "Інноваційні технології вирощування зернових і технічних культур в умовах змін клімату"

   З метою підвищення ефективності функціонування галузі землеробства в Південному регіоні України 23 серпня в Інституті зрошуваного землеробства НААН відбувся День поля «Інноваційні технології вирощування зернових і технічних культур в умовах змін клімату».   

Den polya 230817 4

Участь у заході взяли близько 200 чоловік: представники Міністерства аграрної політики та продовольства України; Національної академії аграрних наук України; Департаментів агропромислового розвитку Херсонської, Миколаївської, Одеської, Запорізької, Дніпропетровської, Кіровоградської обласних державних адміністрацій; районних державних адміністрацій; фахівці Державного агентства водних ресурсів України; сільгосптоваровиробники різних регіонів; вчені науково-дослідних установ НААН; представники вищих навчальних закладів України.
   Den polya 230817 9Відкрила День поля директор Інституту зрошуваного землеробства НААН Раїса Вожегова, яка привітала присутніх з Днем Державного Прапора України і Днем Незалежності України. Після вітального слова представника Апарату Президії НААН Василя Курила та директора Департаменту агропромислового розвитку Херсонської обласної державної адміністрації Олександра Паливоди розпочався огляд демонстраційних ділянок за двома блоками: 1) «Сучасні сорти зернових і технічних культур та особливості їх вирощування»; 2) «Адаптивні підходи до сівби озимих культур в умовах посухи цього року».
   У рамках першого блоку завідувач лабораторії неполивного землеробства, кандидат с.-г. наук Анатолій Коваленко розповів про сучасні гібриди соняшнику української і зарубіжної селекції та особливості їх вирощування. Заступник директора ІЗЗ НААН з наукової роботи, член-кореспондент НААН, доктор с.-г. наук, професор Юрій Лавриненко презентував інноваційні гібриди кукурудзи селекції Інституту (Арабат, Скадоський, Каховський, Приморський та ін.), інших науково-дослідних установ НААН для умов зрошення. Старший науковий співробітник сектору селекції сої відділу селекції Віктор Клубук ознайомив учасників з новими сортами сої вітчизняної та зарубіжної селекції, які здатні в умовах зрошення забезпечувати одержання 4,5-6,0 т/га зерна.
   У другому блоці програми огляду демонстраційних ділянок про можливі особливості осені поточного року та перспективи вологонакопичення під сівбу озимих культур розповів директор Херсонського центру з агрометеорології Юрій Кіріяк. Завідувач відділу агротехнологій, кандидат с.-г. наук Сергій Заєць і завідувач відділу первинного та елітного насінництва , кандидат с.-г. наук Анатолій Влащук провели для присутніх невелику лекцію щодо підбору найбільш адаптованих сортів пшениці озимої для різних попередників та строків сівби, а також про забезпеченість насінням нових сортів озимих культур в Інституті зрошуваного землеробства НААН і в Херсонській області. Головний науковий співробітник відділу зрошуваного землеробства, доктор с.-г. наук Микола Малярчук презентував сільгосптехніку для обробітку ґрунту під сівбу озимих культур на зрошуваних та неполивних землях.
   Учасники Дня поля ознайомилися з полігоном сорго і проса, на якому побачили, що кожен гібрид і сорт по-різному реагує на посушливі умови півдня України. Гостям заходу також були продемонстровані дослідні ділянки, на яких здійснюється науково-дослідна робота з вивчення особливостей агротехніки цукрових буряків на краплинному зрошенні.
   У рамках Дня поля відбулася ділова зустріч, під час якої було досягнуто домовленості щодо підписання меморандуму про тісну співпрацю між Інститутом зрошуваного землеробства НААН і канадською компанією «Harnois Irrigation».
   У цілому, кожен учасник сьогоднішнього заходу отримав важливу інформацію щодо сортового складу та реакції рослин пізніх зернових і технічних культур на посушливі умови цього року, а також про особливості збирання зазначених культур і підготовку ґрунту під сівбу озимини.

Den polya 230817 1Den polya 230817 2Den polya 230817 3Den polya 230817 5Den polya230817 11Den polya 230817 6Den polya 230817 7Den polya 230817 8Den polya 230817 10