НОВИНИ / NEWS

06.02.2018

Міжнародна web-конференція, організована МАТС–MASHAV (Ізраїль)

   Директор Інституту зрошуваного землеробства НААН Раїса Вожегова взяла участь у міжнародній web-конференції, організованій МАТС–MASHAV (Ізраїль). Під час зв’язку з ізраїльською студією MASHAV в режимі online вона прочитала лекцію для слухачів навчального курсу, який зараз триває в Ізраїлі і пов'язаний з питаннями агробізнесу й збереження вирощуваної продукції. Поділилася з ними враженнями від навчання на курсі «Ефективне управління і використання водних ресурсів», що проходив у кібуці Шфаім з 27 серпня по 15 вересня минулого року. Вчена відповіла на численні питання учасників web-конференції (всього 24 представники з 10 країн світу). 
   На думку Раїси Вожегової, курси MASHAV є ефективним інструментом поширення ефективного ізраїльського досвіду ведення сільського господарства. На сьогодні нею опубліковані у вітчизняних друкованих і електронних виданнях кілька цікавих матеріалів, у яких висвітлено кращий досвід науковців і виробничників Держави Ізраїль у використанні та збереженні земельних і водних ресурсів. Цим самим науковець прагне донести до українського суспільства важливість використання у виробництві сучасних ресурсоощадних екологічно безпечних технологій. 
   Раїса Вожегова розповіла про основні напрями діяльності Інституту зрошуваного землеробства НААН, особливості вирощування сільськогосподарських культур в умовах зростаючої посушливості клімату в Україні. 
   В Інституті зрошуваного землеробства НААН постійно проводяться семінари, круглі столи і наради, на яких під час доповідей вчені Інституту використовують найбільш цінне з почутого і представленого презентаціями по курсу MASHAV. 
   На сьогодні за ініціативи Раїси Вожегової до Посольства Держави Ізраїль в Україні подано міжнародний проект щодо співпраці Інституту зрошуваного землеробства НААН та ізраїльської компанії «Netafim». Планується закладка демонстраційного полігону площею 10 га, на якому фермери південного регіону України зможуть ознайомитися з сучасними розробками в галузі зрошувальної техніки (краплинне зрошення), що використовується при вирощуванні різних сільськогосподарських культур. 
По завершенні web-конференції сторони домовилися про подальшу співпрацю та побажали один одному нових творчих успіхів.

DSC05650DSC05652ф