НОВИНИ / NEWS

06.03.2018

Круглий стіл: «Інноваційні технології та препарати в системі органічного землеробства Степу»

   6 березня в Інституті зрошуваного землеробства НААН відбулося засідання круглого столу за темою: «Інноваційні технології та препарати в системі органічного землеробства Степу». Захід організований за підтримки Херсонської обласної державної адміністрації, Департаменту агропромислового розвитку Херсонської ОДА. Участь у засіданні взяли представники наукових установ, вищих навчальних закладів, державних органів управління, науково-виробничих компаній і фірм, що розробляють біологічні препарати для органічного землеробства, керівники та спеціалісти сільськогосподарських підприємств, голови фермерських господарств, що займаються або планують займатися органічним землеробством у Херсонській області. Загалом близько 70 осіб.
   Тематика круглого столу пов’язана з пошуком оптимізації інноваційних рішень у технологіях вирощування сільськогосподарських культур у системі органічного землеробства Степової зони та визначення найбільш ефективних біологічних препаратів в умовах посушливого клімату.
   З вітальним словом на засіданні виступила директор Інституту зрошуваного землеробства НААН Раїса Вожегова. Вона розповіла, що у дослідженнях Інституту останнім часом все більше уваги приділяється питанням органічного землеробства, зокрема виробництва органічного насіння зернових і зернобобових сільськогосподарських культур. У науково-дослідній установі створюються всі необхідні для цього умови і директор закликала учасників долучатися до активної співпраці за цим напрямом роботи.
   Херсонщина сьогодні є лідером серед областей України за кількістю органічних господарств. Про це розповів заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Неделько. За даними сертифікаційних органів операторами органічного ринку Херсонської області є 20 суб’єктів, які обробляють більше 11 тис. га земель та експортують органічну продукцію до країн Європейського Союзу, США і Канади. Також Андрій Неделько розкрив механізми державної підтримки фермерів, окреслив перспективи оптимізації системи надання держпідтримки.
   Завідувач лабораторії неполивного землеробства ІЗЗ НААН Анатолій Коваленко розповів про основні елементи біологізації технологій вирощування сільськогосподарських культур. Біологізація дозволяє вирощувати екологічно безпечну продукцію рослинництва. Хоча продуктивність культур дещо і знижується порівняно з інтенсивними технологіями з застосуванням мінеральних добрив та хімічних пестицидів, але це дозволяє зберегти довкілля, покращує стан здоров’я та забезпечує людей здоровими продуктами харчування. Вчені Інституту зрошуваного землеробства НААН вивчають елементи біологізації за трьома блоками досліджень: живлення посівів; захист посівів від шкідливих організмів та активізація ростових процесів. Закладено в Інституті і стаціонарний дослід з системи органічного землеробства, розробляється сівозміна: пшениця озима м’яка, горох, пшениця озима тверда, нут, льон, пшениця яра тверда.
   Сучасним досягненням у створенні препаратів для органічного землеробства, а також перспективам його розвитку були присвячені доповіді наступних учасників засідання круглого столу. Цікаво та змістовно вони виступили за такими темами:
   - «Препарати для біологічного захисту сільськогосподарських культур» (доповідач: Валентина Крутякова, директор Інженерно-технологічного інституту «Біотехніка» НААН);
   - «Застосування екологічно чистих мікродобрив в органічному землеробстві» (Ірина Сугак, ТОВ «НВП «5 елемент»);
   - «Органічна біотехнологія вирощування сільськогосподарських культур з біопрепаратами компанії «БТУ-Центр» (Олександр Гож, ПП «БТУ-Центр»);
   - «Ефективність органічного добрива «Біо-гель» (Сергій Осипенко, директор НВП «Інститут «Текмаш»);
   - «Препарати «Щедра Нива ГВ» в органічному землеробстві» (Валерій Горбенко, ТОВ «Щедра Нива»);
   - «Сучасні біопрепарати для органічного землеробства» (Сергій Сьомін, ТМ «Valagro»);
   - «Перспективи розвитку плодоовочівництва в Україні» (Олександр Синюк, голова ГО «Земля Таврії»);
   - «Тенденції ринку органічних добрив та ефективність» (Костянтин Карпенко, ТОВ «Імперія-Агро»);
   - «Збереження родючості ґрунтів за органічного землеробства» (Володимир Мельник, директор ТОВ «Агро-Біо-Тех»).

DSC06796DSC06825DSC06879DSC06945DSC07000DSC07081