НОВИНИ / NEWS

12.09.2018

Продовження Міжнародного дня поля «ХХІ століття – час кліматично-адаптованого сільського господарства»

   12 вересня 2018 р. в ДП ДГ «Асканійське» Асканійської ДСДС ІЗЗ НААН (с. Тавричанка, Каховський р-н) продовжився Міжнародний день поля «ХХІ століття – час кліматично-адаптованого сільського господарства», розпочатий вчора в Інституті зрошуваного землеробства НААН.
   Науковці, представники влади і бізнесу, сільгосптоваровиробники південного регіону та інші на демонстраційному полігоні дослідного господарства ознайомилися з сільськогосподарською технікою та обладнанням для «No-till» технологій.
   Зі вступним словом виступили директор Інституту зрошуваного землеробства НААН Раїса Вожегова, в.о. директора ДП ДГ «Асканійське» Асканійської ДСДС ІЗЗ НААН Віктор Найдьонов і директор Асканійської ДСДС ІЗЗ НААН Наталя Гальченко. Вони наголосили на актуальності пошуків шляхів підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва в умовах ризикованого землеробства сьогодення. На демополігоні саме і представлені результати досліджень з вивчення цих та інших проблемних питань.
   Провідні вчені з питань ведення сільського господарства з Університету штату Огайо (США) поділилися з учасниками заходу власним багаторічним досвідом і практикою. Зокрема, Алан Сандермейер розповів про особливості побудови сівозмін з вирощуванням покривних культур за умови використання «No-till» технологій у США. Том Ворлей виступив з презентацією щодо економічних аспектів майбутнього сільського господарства в умовах кліматичних змін.
   Таким чином, проведення 11-12 вересня 2018 р. Міжнародного дня поля «ХХІ століття – час кліматично-адаптованого сільського господарства» забезпечило можливість вітчизняним та закордонним вченим представити комплексний підхід до управління землеробством в умовах змін клімату на основі впровадження обробітку ґрунту (no-till), вирощування проміжних культур, обробки посівів з метою адаптації рослин до посухи. Ці питання є дуже складними і потребують більш детального вивчення та систематизації для умов півдня України.

DSC00010DSC00023DSC00060DSC00075DSC00130DSC00145DSC00148DSC00153