Шановні колеги та гості!
Рада вітати Вас на сайті нашої установи!
Інститут зрошуваного землеробства НААН – провідна науково-дослідна установа півдня, яка працює над розв’язанням фундаментальних і прикладних завдань ведення землеробства на зрошуваних і неполивних землях, а також є головною установою Центру наукового забезпечення АПВ Херсонської області, до якого входять Інститут зрошуваного землеробства НААН (головна установа), Інститут тваринництва степових районів ім. М.Ф. Іванова «Асканія-Нова» - ННСГЦ з вівчарства НААН, Південна ДС ДС ІВПіМ НААН, Інститут рису НААН, Асканійська ДСДС ІЗЗ НААН, Генічеська ДС ДУ «Інститут зернових культур НААН», ДП «Херсонський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою Держземагенства України», ДВНЗ «Херсонський державний аграрний університет», Херсонський національний технічний університет, Степовий філіал УНДІ лісового господарства і лісомеліорації Держкомлісгоспу і НАН, Південно-українська філія УкрНДІПВТ ім. Л.В. Погорілого, Херсонська філія ДУ «Інститут охорони ґрунтів України».
У 2018 році Інститутом зрошуваного землеробства НААН у плідній співпраці з Миколаївським національним аграрним університетом та іншими науковими установами, закладами вищої освіти та комерційними агропідприємствами було створено навчально-науково-виробничий консорціум «Південний». В рамках Консорціуму проводяться комплексні дослідження з розробки інноваційних технологій вирощування с.-г. культур, впровадження їх в освітній процес та виробництво.
Інститут зрошуваного землеробства НААН є головною установою з виконання ПНД НААН 45 «Наукові основи формування систем землеробства на зрошуваних землях» («Зрошуване землеробство»), крім того співробітники і здобувачі вищої освіти установи та його дослідної мережі працюють над виконанням 20-ти державних ПНД НААН: 1 “Ґрунтові ресурси: прогноз розвитку, збалансоване використання та управління”, 2 “Новітні системи землеробства і землекористування”, 4 “Енергоощадні технологічні процеси і техніка”, 7 “Сільськогосподарська мікробіологія”, 10 “Біотехніка”, 12 “Захист рослин”, 13 “Селекція зернових і зернобобових культур”, 14 “Технології вирощування зернових культур. Селекція кукурудзи і сорго“, 15 “Олійні культури”, 17 “Картоплярство”, 18 “Овочівництво і баштанництво”, 10 “Плодове і декоративне садівництво”, 22 “Корми і кормовий білок”, 24 “Генофонд рослин”, 29 «Скотарство», 30 “Свинарство”, 32 “Вівчарство”, 40 “Аграрна економіка”, 41 “Економіка природокористування”, 44 “Інноваційний розвиток”.
Наукову діяльність забезпечує висококваліфікований колектив, що налічує 124 чоловіки, з яких 64 науковці, у т.ч. 13 докторів наук (з них 3 члени-кореспонденти НААН України), 33 кандидати наук. У складі Інституту 6 наукових відділів та 1 лабораторія.
Трудовий колектив Інституту зрошуваного землеробства НААН відзначено нагородами:
- Почесною грамотою та медаллю Кабінету Міністрів України (№ 25571 від 01 жовтня 2014 р.) за вагомий внесок у розвиток вітчизняної агарної науки, ефективне використання зрошувальних земель, удосконалення ресурсозберігаючих і екологобезпечних технологій вирощування культур, впровадження наукових розробок у виробництво;
- Грамотою Верховної Ради України (№ 1727 від 09 грудня 2015 р.) за вагомий внесок у розвиток вітчизняної аграрної науки в галузі зрошуваного землеробства, впровадження комплексних наукових розробок у агропромислове виробництво та підготовку висококваліфікованих фахівців для сільського господарства;
- Міжнародним сертифікатом «ЕКСПОРТЕР РОКУ» та медаллю «IMPORT EXPORT AWARD» за результатами загальнодержавного рейтингу підприємств України у сфері зовнішньоекономічної діяльності;
- Національною нагородою «Золотий символ якості» Асамблеї ділових кіл;
- Нагородою і сертифікатом «ESQR’s Quality Achievements Awards 2017» за значні практичні досягнення у сфері управління якістю
Наша мета – розробити структуру посівних площ і сівозмін для сільськогосподарських формувань різної спеціалізації зрошуваної зони України; впровадити енергозберігаючі, ґрунтозахисні способи основного обробітку ґрунту для отримання екологічно-чистої продукції; розкрити потенціал сортів і гібридів сільськогосподарських культур.
Двічі на рік в Інституті видається Міжвідомчий тематичний науковий збірник "Зрошуване землеробство", який є фаховим науковим виданням.
В нашій науково-дослідній установі Ви можете отримати консультаційні послуги та рекомендації щодо вирощування всіх сільськогосподарських культур в зрошуваних та неполивних умовах.
Є акредитована лабораторія аналітичних досліджень, де надаються послуги з визначення агрохімічного аналізу ґрунту, аналізу ґрунту на вміст мікроорганізмів, технологічний аналіз зерна, біохімічний склад с.-г. продукції. Реалізується елітний насіннєвий матеріал пшениці озимої, ячменя озимого, сої, соняшнику, кукурудзи, люцерни, картоплі, ріпаку.
Вже багато років при нашому Інституті функціонує база відпочинку «Науковець», де кожен охочий має можливість відпочити в затишних будиночках на березі Азовського моря.
Запрошуємо всіх бажаючих до співпраці з метою створення твердого фундаменту в сфері сільського господарства Південного Степу та по Україні в цілому!