Директор Інституту

Вожегова Раїса Анатоліївна

Вожегова Раїса Анатоліївна – доктор сільськогосподарських наук, професор, академік Національної академії аграрних наук України, Заслужений діяч науки і техніки України. 
 
Згідно Наказу Президії НААН України від 30 червня 2010 року Раїса Анатоліївна очолює Інститут зрошуваного землеробства НААН.

Вожегова Р.А. призначена керівником Центру наукового забезпечення АПВ Херсонської області.

У листопаді 2016 р. обрана членом-кореспондентом Національної академії аграрних наук України, 15 жовтня 2020 р. обрана академіком Національної академії аграрних наук України

Раїса Анатоліївна є головою Вченої ради та Спеціалізованої вченої ради із захисту докторських і кандидатських дисертацій при ІЗЗ НААН, є членом Спеціалізованої вченої ради із захисту докторських і кандидатських дисертацій при ДВНЗ «Херсонський державний аграрний університет».

Вона є головним редактором фахового міжвідомчого тематичного наукового збірника «Зрошуване землеробство» та журналу «Аграрні інновації», членом редакційної колегії електронного журналу для вчених «Scientific World».

Вожегова Р.А. є керівником Центру наукового забезпечення АПВ Херсонської області та керівником Державної програми наукових досліджень НААН 45 «Зрошуване землеробство». Вона є головою Навчально-науково-виробничого консорціуму «Південний», створеного Інститутом разом з вищими аграрними  навчальними закладами, науково-дослідними установами та виробничими підприємствами.

Результати наукових досліджень Вожегової Р.А. опубліковано в понад 850 наукових працях, у тому числі в 55 монографіях та посібниках. За безпосередньої участі Раїси Анатоліївни створені 12 сортів рису, 7 сортів пшениці озимої, 2 гібриди кукурудзи, 1 сорт буркуну білого, які характеризуються високою врожайністю,  адаптивністю та широко використовуються у виробництві.

Раїса Анатоліївна приймає активну участь у підготовці кадрів. Під її керівництвом захищено 4 докторські та 14 кандидатських дисертацій.

Вожегова Р.А. є членом робочої групи з питань консервації деградованих і малопродуктивних земель в Херсонській області при обласній державній адміністрації. Тривалий час була членом Координаційної ради з питань відновлення роботи та розвитку зрошуваних систем при Міністерстві аграрної політики та продовольства України.

Вожегова Р.А., як науковець, знана не тільки в Україні, а й за її межами. Вона співпрацює з науковими установами, закладами освіти та науково-виробничими компаніями Туреччини, США, Білорусії, Казахстану, Ізраїлю, Мексики, Китайської Народної Республіки та іншими.

Раїса Анатоліївна за плідну наукову діяльність, високий професіоналізм, вагомий внесок у розробку та впровадження у сільськогосподарське виробництво нових розробок та наукових досягнень нагороджена: Подякою Міністерства аграрної політики та продовольства України (2010 р.), Почесними грамотами Національної академії аграрних наук України (2010, 2015, 2019 р.), Почесною відзнакою Національної академії аграрних наук України (2012 р.), Неодноразово нагороджена грамотами Херсонської обласної державної адміністрації (2012 р., 2017 р.), Херсонської обласної ради (2013 р., 2017 р.), Відзнакою Міжнародної Академії рейтингових технологій та соціології “Золота Фортуна” (2018 р.), медаллю "Народна шана Українським науковцям 1918-2018" (2018 р.), Грамотою міського голови (2019 р.) та багатьма іншими.

Також Вожегова Р.А. нагороджена дипломами за участь у загальнодержавних проектах: "Агропромисловий комплекс України: сьогодення і майбутнє – 2011" в номінації "Лідер галузі - 2011" та "Україна аграрна: Лідер галузі"; переможець у номінації "Материнська гордість" проект "Жінка-мати – Берегиня роду". 13 жовтня 2017 р. відзначена медаллю "Патріот Херсонщини".

Указом Президента України № 500 від 24 серпня 2012 року Раїсі Анатоліївні Вожеговій присвоєно почесне звання "Заслужений діяч науки і техніки України". Рішенням Атестаційної колегії від 10.10.2013 р. (протокол 7/01-П) їй присвоєно вчене звання професора за спеціальністю «Сільськогосподарські меліорації».

За вагомий особистий внесок у впровадження науково-обґрунтованих систем землеробства півдня України, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм Раїсу Анатоліївну нагороджено Почесною грамотою і медаллю Верховної Ради України (розпорядження Голови Верховної Ради України № 642 від 30.09.2014 р.). 

За вагомий особистий внесок у забезпечення розвитку вітчизняної науки, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм директор Інституту зрошуваного землеробства НААН нагороджена Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (№ 26034 від 19.08.2015 р.). 

За значний особистий внесок у соціально-економічний, науково- технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, зразкове виконання службового обов’язку та багаторічну сумлінну працю Раїсу  Анатоліївну нагороджено Орденом княгині Ольги III ступеня (згідно Указу Президента України № 71/2020 р. від 06.03.2020 р.).

           Gramota KMUPochesna_gramota_Verhovnoyi_Rady_UkrayinyPochesna_gramota_Verhovnoyi_Rady_UkrayinyMedal_Verhovnoyi_Rady_Ukrayiny
Медаль Медаль