Державне підприємство "Дослідне господарство"Асканійське" Асканійської державної с-г дослідної станції Інституту зрошуваного землеробства Національної академії аграрних наук України


 

Найдьонов Віктор ГригоровичВ.о. директора дослідного господарства – кандидат с.-г. наук Найдьонов Віктор Григорович.

ДПДГ "Асканійське" є базовим господарством Центру наукового забезпечення АПВ Херсонської області. Науково-виробничий відділ та лабораторія дають змогу господарству бути одним з найпотужніших в Україні апробаційно-дослідних полігонів з випробування завершених вітчизняних та зарубіжних наукових розробок.

Протягом останніх років "Асканійське" визнається провідним підприємством АПК України і є лауреатом та фіналістом Всеукраїнського конкурсу "100 кращих товарів України", Міжнародних виставок "Агро-2013", "Агро-2014", "Агро-2015".

Державне підприємство дослідне господарство "Асканійське" є виконавцем державної програми "Селекція в рослинництві". В рамках цієї програми підприємство займається виробництвом та реалізацією елітного і репродукційного насіння озимої пшениці, ячменю, жита, кукурудзи, ріпаку, гірчиці, соняшнику, сої, люцерни та інших сільськогосподарських культур.

Щорічно засівається близько 500 га оригінального, 1000 га елітного та 1500 га репродукційного насіння, що дає змогу виробляти, реалізовувати і використовувати на власні потреби близько 5 тисяч тон насіннєвого матеріалу. Все насіння проходить доробку на сучасному насіннєвому заводі "Петкус", що дає змогу довести матеріал до необхідних посівних кондицій.

На демонстраційних полігонах випробування рослин щороку сконцентровано більше 300 сортів та гібридів вітчизняної іДПДГ "Асканийское" зарубіжної селекції. Посівний матеріал наукових методичних центрів та інститутів багатьох регіонів України проходить випробування в умовах жорсткої природної посухи та на зрошуваних землях.

Щороку збільшується асортимент культур та географія їх походження, вивчаються комбінації способів обробки ґрунту, захисту та підживлення рослин, а також способи і норми висіву.

В державному підприємстві дослідному господарстві "Асканійське" є ліцензовані племінні заводи з вирощування та продажу великої рогатої худоби південної м’ясної породи, української чорно-рябої молочної породи та таврійського типу асканійської тонкорунної породи овець.

ДПДГ "Асканийское"Поголів’я молочного стада сягає 1415 голів, з яких 590 корів, 715 голів великої рогатої худоби м’ясного напрямку, 3400 голів овець.

Середній надій на корову становить близько 6500-7000 кілограмів молока за рік. Безприв’язна система утримання корів та сучасне доїльне обладнання дають змогу отримувати молоко найвищої якості.

Південна м’ясна порода – зебувидний тип м’ясної худоби, який добре пристосований до екстремальних умов степової зони,ДПДГ "Асканийское" стійкий до захворювань, низьких та високих температур, добре споживає велику кількість грубих та пасовищних кормів. Це кращий тип вітчизняної м’ясної худоби для пасовищних технологій виробництва яловичини. Тварини характеризуються високою продуктивністю. Жива маса дорослих бугаїв становить 900-1100 кг, корів – 550-600 кг. Середньодобові прирости бугайців на вирощуванні та відгодівлі – 1000-1200 г.

Чисельність овець становить 3400 голів, з яких 750 маток. Тварини таврійського типу мають міцну конституцію, високий генетичний потенціал вовнової та м’ясної
 продуктивності, добре пристосовані до природно-кліматичних умов півдня України. Жива маса дорослих баранів становить 125 кг, вівцематок – 65 кг.

Насіння сільськогосподарських культур високих репродукцій

Пшениця озима

Гурт

Супереліта

Еліта

Зорепад

Супереліта

Еліта

Жайвір

Супереліта

Еліта

І репродукція

Ліра

Супереліта

Еліта

Журавка

Супереліта

Еліта

Вихованка

Супереліта

Еліта

Хист

Супереліта

Еліта

Асканійська

Еліта

Небокрай

Еліта

І репродукція

Епоха одеська

І репродукція

Ужинок

І репродукція

Ячмінь озимий

Академічний

Супереліта

Еліта

Достойний

Супереліта

Еліта

Ріпак озимий

Інтенсивний

Гібрид

 
Місцезнаходження: 74862, Херсонська область, Каховський район, село Тавричанка, вул. 40 років Перемоги, тел.(05536) 9-11-45, 9-11-16, 9-11-31