Історія Інституту зрошуваного землеробства НААН
Після розробки методики дослідної справи, систематизації і узагальнення перших результатів досліджень дослідне поле було реорганізовано в 1910 році у Херсонську сільськогосподарську дослідну станцію. Протягом перших десятиліть роботи дослідниками усвідомлено, що без зрошення південь України втрачає всі свої перспективи. Тому в 1924 році на дослідній станції з’являється відділ поливних культур, в якому зосередилась науково-дослідна робота з питань зрошуваного землеробства.
Активно в цей час впроваджується на півдні УРСР бавовник. Його посіви щороку зростають. І в 1931 році на базі Херсонської с.-г. дослідної станції організовано Херсонську дослідну станцію бавовництва, в 1935 р. – Українську дослідну станцію бавовництва. А в 1949 році установа отримала статус Українського науково-дослідного інституту зрошуваного землеробства.
У зв’язку з припиненням вирощування бавовнику в «нових регіонах» та розбудовою великих зрошуваних систем на півдні України, виникла потреба в організації на базі УкрНДІ бавовництва – Українського науково-дослідного інституту зрошуваного землеробства. З того часу пріоритетним напрямом досліджень Інституту є зрошуване землеробство. А період директорства член-кореспондента Південного відділення ВАСГНІЛ Олександра Олексійовича Собка. 1963-1979 роки вважаються часом розквіту Інституту. Установа набула всесоюзного значення. Відбувався активний обмін досвідом з закордонними вченими. Розробки Інституту сприяли розбудові сільського господарства в Північній Африці, на Близькому Сході та в Південній Америці.
З 2000 року установа отримала статус Інституту землеробства південного регіону УААН.
У 2011 році їй повернуто історичну назву – Інститут зрошуваного землеробства НААН.
-
"Родючість ґрунтів та ефективне використання добрив" - Філіп'єв І.Д., Гамаюнова В.В.
-
"Режими зрошення сільськогосподарських культур" - Писаренко В.А.
-
"Меліорація зрошуваних земель" - Лактіонов Б.І.
-
"Селекція і генетика озимої пшениці" - Орлюк А.П.
-
"Селекція і генетика кукурудзи" - Лавриненко Ю.О.
Нині фахівці Інституту зрошуваного землеробства НААН беруть участь у виконанні 15 науково-технічних програм Національної академії аграрних наук України, а Інститут виконує функції Центру наукового забезпечення АПВ Херсонської області.