Реєстр сортiв

 

   Інститут зрошуваного землеробства НААН є єдиною науковою установою в Україні, що створює інтенсивні сорти і гібриди сільськогосподарських культур в умовах зрошення.

Пшениця озима Кукурудза Соя Люцерна
Картопля Помідор Злакові трави Бавовник

 

   На 2019 рік в Реєстр сортів рослин України занесено більше 50 сортів і гібридів сільськогосподарських культур селекції Інституту зрошуваного землеробства. В Державному сортовипробуванні знаходяться понад 30 сортів. 

   Реалізуємо високоякісне насіння  розсадників розмноження та елітне насіння зернових і овочевих культур, картоплі і багаторічних трав.

   Пропозиції та зауваження просимо надсилати на адресу Інституту зрошуваного землеробства НААН: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript .

 

   Сорт є одним з найважливіших факторів зростання виробництва сільськогосподарської продукції. Науковими дослідженнями установлено, що за рахунок селекційних досягнень, тобто створення і впровадження у виробництво нових сортів і гібридів, урожайність окремих польових культур підвищується більш ніж на 50%.
  Безперечним є і той факт, що зростання валових зборів продукції завдяки сортам і гібридам відбувається у тих випадках, коли ці могутні «біологічні машини» працюють, тобто вирощуються на великих площах. Це означає, що ефективність використання селекційних досягнень залежить від насінництва. Це та галузь, яка керуючись своїми спеціальними принципами і методами роботи, оперативно здійснює сортозаміну та сортооновлення. Щоб своєчасно і науково-обґрунтовано виконувати обидва названі підрозділи насінництва, спеціалісти різних господарств АПК повинні володіти інформацією про сортові ресурси рослин. З цією метою наукові співробітники Інституту зрошуваного землеробства НААН підготували каталог сортів і гібридів сільськогосподарських культур, які створені у цій науковій установі.