Відділ первинного та елітного насінництва

Влащук А.М. Завідувач - кандидат с.-г. наук, ст.н.с.
Влащук Анатолій Миколайович

     Головним напрямком роботи відділу є забезпечення насіннєвих господарств різної форми власності високоякісним насінням еліти в об'ємах необхідних для виробництва репродукційного насіння за рахунок розмноження насіння нових сортів культур в первинних та елітних ланках насінництва.Співробітники відділу

 

 Склад підрозділу:

Конащук Олена Петрівна ст.н.с.
Дробіт Олеся Сергіївна ст. н.с., кандидат с.-г. наук
Місєвич Олександр Валентинович ст. н.с., кандидат с.-г. наук
Кляуз Максим Анатолійович мол.н.с.
Гладирь Юлія Миколаївна фахівець
Василюк Г.В. фахівець
Юшина Вікторія Михайлівна технік
Снігур Анатолій Павлович технік
Кривош Павло Валерійович технік
Васильєва Жанна Станіславівна лаборант
Кузьменко Валентина Кузьмівна лаборант
Снігур А.П. технік
Комаров Д.А. технік

Види послуг:

Науковий супровід: співробітники відділу первинного та елітного насінництва надають консультативні послуги з питань насінництва різних співробітники відділусільськогосподарських культур, видають рекомендації з технологій вирощування, проводять роботу з насінництва в дослідних господарствах.

Реалізація продукції: щорічно вирощують насіння розсадників розмноження та елітне насіння зернових культур, багаторічних трав. Реалізується до 250 т зернових, 20-30 т ріпаку та соняшнику, 10-15 т сої, 10-15 т проса.

Відділ існує з початку заснування Інституту. Першим завідувачем був лауреат Державної премії О.Я. Гасаненко. Під його керівництвом було впроваджено у виробництво нові високопродуктивні сорти озимої пшениці та люцерни селекції нашого Інституту.

З 1981 по 2003 рік відділом завідував кандидат с.-г. наук М.Г. Величко.
Відділ первинного та елітного насінництваВідділ первинного та елітного насінництва

З 2003 року відділ очолює кандидат с.-г. наук, ст.н.с. A.M. Влащук.

Співробітники відділу займаються впровадженням у виробництво нових сортів і гібридів зернових, зернобобових, олійних культур і трав, занесених до Державного реєстру сортів рослин України; здійснюють планування та координацію виробництва насіння в дослідних господарствах Інституту. Це близько 35 сортів та гібридів, що належать до 15 с.-г. культур.

Щорічний обсяг виробництва елітного насіння озимих культур складає 2350 т, ярих зернових та зернобобових - 660, олійних - 110, багаторічних трав - 20 т.

Відділ проводить наукову роботу з насінництва і координує виробництво насіння різних категорій сільського господарства в області.