Відділ первинного та елітного насінництва

Влащук А.М. Завідувач - кандидат с.-г. наук, ст.н.с.
Влащук Анатолій Миколайович

     Головним напрямком роботи колективу є забезпечення насіннєвих господарств різної форми власності високоякісним насінням еліти в об'ємах необхідних для виробництва репродукційного насіння за рахунок розмноження насіння нових сортів культур в первинних та елітних ланках насінництва.Співробітники відділу

 

 Склад підрозділу:

Прищепо Микола Миколайович ст.н.с., кандидат с.-г. наук
Шапарь Людмила Володимирівна ст.н.с., кандидат с.-г. наук
Конащук Олена Петрівна ст.н.с.
Дробіт Олеся Сергіївна н.с.
Дзюба Михайло Вікторович н.с.
Місєвич Олександр Валентинович н.с.

Види послуг:

Науковий супровід: співробітники відділу первинного та елітного насінництва надають консультативні послуги з питань насінництва різних співробітники відділусільськогосподарських культур, видають рекомендації з технологій вирощування, проводять роботу з насінництва в дослідних господарствах.

Реалізація продукції: щорічно вирощують насіння розсадників розмноження та елітне насіння зернових культур, багаторічних трав. Реалізується до 250 т зернових, 20-30 т ріпаку та соняшнику, 10-15 т сої, 10-15 т проса.

Відділ існує з початку заснування Інституту. Першим завідувачем був лауреат Державної премії О.Я. Гасаненко. Під його керівництвом було впроваджено у виробництво нові високопродуктивні сорти озимої пшениці та люцерни селекції нашого Інституту.

З 1981 по 2003 рік відділом завідував кандидат с.-г. наук М.Г. Величко.
Відділ первинного та елітного насінництваВідділ первинного та елітного насінництва

З 2003 року відділ очолює кандидат с.-г. наук, ст.н.с. A.M. Влащук.

Співробітники відділу приділяють особливу увагу впровадженню у виробництво нових сортів і гібридів зернових, зернобобових, олійних культур і трав, занесених до Державного реєстру сортів рослин України; здійснюють планування та координацію виробництва насіння в дослідних господарствах Інституту. Це близько 35 сортів та гібридів, що належать до 15 с.-г. культур.

Щорічний обсяг виробництва елітного насіння озимих культур складає 2350 т, ярих зернових та зернобобових - 660, олійних - 110, багаторічних трав - 20 т.

Колектив відділу проводить наукову роботу з насінництва і координує виробництво насіння різних категорій сільського господарства в області.